Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.

 

ul. Królewska 57

30-081 Kraków

 

tel: 12 293 45 90

NIP: 675 169 89 78

REGON: 382850573

KRS: 0000779952

MENU NA SKRÓTY

MIASTO NA SKRÓTY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Copyright © 2020 ARMK

INFORMACJE

Pole tekstowe
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wojciech Wróblewski

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Rada nadzorcza

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa

 

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o. (wcześniej: Agencja Rozwoju Miasta Inwestycje sp. z o.o.) z siedzibą w Krakowie jest spółką miejską, do której podstawowych zadań należy realizacja strategicznych dla miasta Krakowa przedsięwzięć, zgodnych z przyjętą Strategią Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030”. Jednym z głównych obszarów działania Spółki jest zagospodarowanie terenów dzielnicy Wesoła z zabytkowymi XIX-wiecznymi budowlami, zakupionych przez Gminę Miejską Kraków od Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ponadto, Spółka koordynuje zagospodarowanie terenów inwestycyjnych w strefie rozwoju gospodarczego „Kraków Nowe Miasto Płaszów – Rybitwy” oraz „Kraków Airport Balice”.

Kliknij poniżej aby pobrać logo ARMK

Władze spółki

Prezes Zarządu ARMK sp. z o.o. dr Jan Pamuła

 

dr Jan Pamuła
Doktor nauk ekonomicznych – dyplom uzyskał na Akademii Ekonomicznej (obecny Uniwersytet Ekonomiczny).
Jego doświadczenie zawodowe obejmuje zarządzanie firmami z branży finansowej, nieruchomości i transportowej. Skuteczny menedżer, charyzmatyczny przywódca.
Pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa Banku Przemysłowo-Handlowego. Zasiadał w Radach Nadzorczych Banku Spółdzielczego Rzemiosła, Międzynarodowej Giełdy Towarowej i Krakowskiego Holdingu Komunalnego.
Był m. in. Prezesem Izby Rzemieślniczej w Krakowie i Fundacji Odnowy Zabytków Krakowa, a także przewodniczącym Rady Nadzorczej w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta sp. z o.o.
Wykładał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.
Od lipca 2008 r. do kwietnia 2016 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. Od września 2009 r. do września 2011 r. pełnił również funkcję Prezesa Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
Od kwietnia 2017 r. do grudnia 2018 r. był Prezesem Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
26 lutego 2019 r. został Prezesem Agencji Rozwoju Miasta Inwestycje sp. z o.o. (obecnie: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o.).

Inwestujemy w dobro miasta.

Jerzy Wenderlich

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Anna Frankiewicz

Członek Rady Nadzorczej

12 293 45 90

ul. Królewska 57, 30-081 Kraków