ul. Śniadeckich 3
Nasi rezydenci
ul. Kopernika 19
Strefa Nowa – to przestrzeń koncertowa, warsztatowa i wystawowa, prowadzona przez Jana i Joannę Słowińskich oraz animatorów Stowarzyszenia Rozstaje.
Program artystyczny Strefy Nowej promuje artystów kultywujących tradycje najstarszych źródeł kultury muzycznej (StrefaEtno), muzyków sceny jazzowej i sceny muzyki improwizowanej (StrefaJazz, StrefaOtwarta) i artystów sceny piosenki literackiej.
W Strefie organizowane są również potańcówki i warsztaty, które obejmują naukę polskich tańców tradycyjnych (Dom Tańca Kraków) oraz tańców z innych regionów Europy i świata. Klub Strefa od początku działalności zorganizował blisko 900 wydarzeń w tym koncerty, warsztaty, wernisaże, spotkania autorskie i inicjatywy edukacyjne.
ul. Kopernika 19
Spółdzielnia Muzyczna to jeden z najaktywniejszych polskich zespołów, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej.
Zespół konsekwentnie łączy w swoich programach klasykę XX wieku z twórczością młodego pokolenia, ze szczególnym uwzględnieniem polskich kompozytorów.
Za swoją działalność Spółdzielnia Muzyczna otrzymała prestiżową Ensemble Prize przyznawaną przez Ernst von Siemens Musikstiftung. Była również nominowana do nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej i Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna.
ul. Kopernika 19
ul. Kopernika 19
Poznaj bliżej rezydentów Wesołej i dowiedz się, jakie inicjatywy realizują w tym wyjątkowym miejscu!
Obserwatorium Trendów dla Kultury (OTK) to interdyscyplinarna jednostka działająca w ramach KBF, która łączy badania naukowe, działania artystyczne, edukacyjne i społeczne.
OTK monitoruje i bada zachowania, preferencje i style życia odbiorców kultury, zmieniające się pod wpływem technologii i zmian społecznych. Na tej podstawie przygotowuje rekomendacje i scenariusze przyszłości, umożliwiając szybsze dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się potrzeb społeczeństwa.
Zespół wokalny / chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych.
CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych: Concertgebouw Amsterdam, Bachfest Leipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn Festspiele Brühl, Opéra Royal Versailles, Theater an der Wien, NOSPR Katowice, Filharmonia Szczecin, Misteria Paschalia Kraków. Gośćmi zespołu byli m. in.: Evelino Pidó, Christophe Rousset, Alessandro Moccia, Giuliano Carmignola, Paul Goodwin, Andrew Parrott, Paul McCreesh.
ul. Kopernika 19
Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) to instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, turystyki kulturalnej oraz branży spotkań. Główne obszary działalności obejmują literaturę, film, muzykę, sztuki wizualne, turystykę oraz edukację.
Jako organizator i promotor, KBF stoi za takimi wydarzeniami jak: Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Conrada, Wianki i wiele innych.
Dodatkowo, pełni rolę operatora programów takich jak Kraków Culture, Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Krakow Film Commission.
ul. Kopernika 15b
Apteka Designu to kreatywna przestrzeń, łącząca design ze sztuką, nauką, technologią, architekturą i aktywizmem społecznym. To miejsce eksperymentów, gdzie projektanci, artyści i naukowcy realizują autorskie projekty, testują prototypy oraz tworzą innowacyjne rozwiązania.
Organizowane tu warsztaty, wystawy, debaty i konferencje zachęcają do dyskusji, społecznego zaangażowania i poszukiwania nowych dróg w projektowaniu.
ul. Kopernika 19a
ul. Kopernika 19, 31-501 Kraków
731 900 140
INFORMACJE
Copyright © 2020 ARMK
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
MIASTO NA SKRÓTY
MENU NA SKRÓTY
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.
ul. Kopernika 19
31-501 Kraków
tel: 731 900 140
NIP: 675 169 89 78
REGON: 382850573
KRS: 0000779952
Stowarzyszenie ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji realizuje międzynarodowe projekty festiwalowe, edukacyjne, koncertowe i fonograficzne.
Jego główną misją jest ochrona zagrożonych tradycji oraz wspieranie inicjatyw artystycznych, które promują tolerancję, integrację i międzykulturowy dialog, tworząc przestrzeń dla porozumienia poprzez sztukę.
Flagowym wydarzeniem organizacji jest Festiwal EtnoKraków/Rozstaje, uznawany za jeden z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej, tradycyjnej i world music w Polsce oraz Europie.
Oprócz festiwalu Stowarzyszenie realizuje liczne projekty, takie jak: StrefaEtno, StrefaJazz, Etno na Wesołej, Dom Tańca Kraków i Stara Szkoła.
FabLab Małopolska to miejsce, gdzie tworzenie i kreatywność nie znają granic! W unikalnych pracowniach – od profesjonalnego studia filmowego i fotograficznego, pracownie: VR, 3D, ceramiczną, STEM, rękodzieła, włókna, krawiecką, metalo-plastyczną, recyklingu-upcyklingu, elektroniczną, przez stolarnię aż po świetnie wyposażony warsztat oraz lakiernię – każdy może zamienić swoje pomysły w rzeczywistość.
W nauce i pracy będzie Was wspierał zespół profesjonalistów - pasjonatów dla których majsterkowanie nie ma tajemnic. To przestrzeń stworzona z myślą o tych, którzy chcą majsterkować, eksperymentować, tworzyć prototypy i odkrywać nowe możliwości, by uczynić swoje życie i świat lepszym.
Wspieramy nie tylko organizacje i instytucje, ale też studentów, hobbystów i najmłodszych, którzy każdego dnia rozwijają tu swoje talenty na warsztatach pełnych inspiracji. Przyjdź do FabLab Małopolska i zobacz, jak Twoja pasja może stać się czymś więcej!