Wiceprezes Zarządu Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej w latach 2019-2025, w której odpowiadał za realizację kluczowych przedsięwzięć – w szczególności międzynarodowego kongresu Open Eyes Economy Summit, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-społecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Angażował się w liczne projekty fundacyjne łączące środowiska nauki, biznesu i administracji publicznej.
Współtwórca think tanku OEES Hub, skupiającego ponad 100 ekspertek i ekspertów, autorów raportów, analiz i rekomendacji dotyczących m.in. polityk publicznych, edukacji, wiarygodności ekonomicznej czy rozwoju miast. Zasiada w radach programowych prestiżowych kongresów i wydarzeń: Miasto–Woda–Jakość Życia (Wrocław), Regeneracja Miast (Łódź), Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe. Jest absolwentem kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie zdobywał wiedzę łączącą aspekty ekonomiczne, prawne i zarządcze sektora publicznego.
Posiada doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego – był założycielem i prezesem Agencji Artystycznej GAP, realizującej projekty w obszarze kultury i edukacji. Współtworzył także spółkę FNF, działającą w sektorze marketingu internetowego i sztucznej inteligencji. Łączył kompetencje menedżerskie i strategiczne z praktyką operacyjną w obszarach kultury, komunikacji i nowych technologii.
W Agencji Rozwoju Miasta Krakowa od 1 lipca 2025 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna.
Specjalizuje się w zarządzaniu sprzedażą międzynarodową i korporacyjną, z wieloletnim doświadczeniem w marketingu, zarządzaniu produktem, e-commerce i budowaniu relacji z kluczowymi partnerami biznesowymi. Kierował zespołami działającymi na rynkach CEE, EU i EMEA, z powodzeniem łącząc kompetencje strategiczne z operacyjnym zarządzaniem projektami i strukturami sprzedażowymi. Pracował między innymi dla takich firm jak Grupa RMF, Nowy Styl, ML System S.A.
Dysponuje wiedzą z zakresu zarządzania projektami inwestycyjnymi oraz podmiotami zarządzającymi nieruchomościami. W latach 2021-2025 był społecznie zaangażowany w działania strategiczne związane z modernizacją infrastruktury lotniska w Pobiedniku Wielkim koło Krakowa i rozwojem Aeroklubu Krakowskiego. Z sukcesami brał udział w pozyskiwaniu środków finansowych oraz przeprowadzeniu kluczowych inwestycji infrastrukturalnych.
Kieruje zespołami, które kształtują środowisko biznesowe zawsze koncentrując się na postawionym celu.
W Agencji Rozwoju Miasta Krakowa od 1 lipca 2025 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu
Józef Lassota
Członek Rady Nadzorczej
fot. Piotr Wojnarowski
ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
731 900 140
Wojciech Wróblewski
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Adam Smoter
Członek Rady Nadzorczej
Dominika Walec
Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o. to spółka miejska realizująca strategiczne projekty wspierające rozwój Krakowa. Łączymy funkcje inwestora, operatora i animatora przestrzeni miejskich, które służą mieszkańcom, kulturze i innowacjom.
Prowadzimy trzy kluczowe zadania: budowę i zarządzanie Centrum Muzyki w Krakowie – kompleksu koncertowego, który w przyszłości stanie się centrum życia muzycznego miasta i regionu; zagospodarowanie terenów dawnej dzielnicy szpitalnej Wesoła – przekształcanej w nową, zieloną dzielnicę kreatywną; oraz zarządzanie ICE Kraków – przestrzenią, która łączy wysokiej klasy infrastrukturę z wydarzeniami kulturalnymi, edukacyjnymi i społecznymi.
Dodatkowo koordynujemy rozwój terenów inwestycyjnych w strefach „Kraków Nowe Miasto Płaszów – Rybitwy” oraz „Kraków Airport Balice”, wspierając długofalowy rozwój gospodarczy miasta.
Anna Frankiewicz
Członek Rady Nadzorczej
INFORMACJE
Copyright © 2020 ARMK
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
MIASTO NA SKRÓTY
MENU NA SKRÓTY
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków
Adres e-doręczeń:
AE:PL-28772-93282-JRBEE-23
Adres ESP:
/ARMInwestycje/SkrytkaESP
tel: 731 900 140
NIP: 675 169 89 78
REGON: 382850573
KRS: 0000779952
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o.
Menedżerka kultury i finansów, absolwentka studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Marketingu i Zarządzania oraz studiów podyplomowych z przygotowania i zarządzania projektami UE. Posiada Certyfikat Project Management Associate (IPMA level D) z zakresu zarządzania projektami. Jest także absolwentką Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Dla sektora kultury pracuje ponad dwie dekady. Współpracowała z instytucjami wszystkich szczebli, administracją samorządową i krajową, organizacjami i stowarzyszeniami twórczymi, szeroko rozumianym sektorem kultury i kreatywnym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w różnych obszarach kultury, kierowała samorządowymi instytucjami i wydziałami kultury Rzeszowa i Krakowa. W 2013 roku została wyłoniona w konkursie na zastępcę dyrektora Wydziału, a od 2016 roku została dyrektorem Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Kierowała strategicznymi politykami miasta w obszarze kultury. Pod jej kierunkiem został opracowany i jest realizowany Program Rozwoju Kultury do roku 2030 (spójny ze Strategią Rozwoju Krakowa) i wynikające z niego działania zawierające badania i diagnozy poszczególnych dziedzin kultury (m.in. literatury, filmu, sztuk wizualnych, teatru, dziedzictwa).
Katarzyna Olesiak ponad dziesięć lat nadzorowała funkcjonowanie niemal trzydziestu krakowskich instytucji kultury, odpowiadała za realizację kilkusetmilionowego budżetu na kulturę, prowadziła sprawy związane z inwestycjami w infrastrukturę kulturalną, dotacjami, projektami oraz cyklami artystycznymi wzbogacającymi ofertę kulturalną oraz zadania wynikające z mecenatu miasta w dziedzinie kultury i sztuki oraz ochrony dziedzictwa kulturowego. Uczestniczyła w realizacji ważnych inwestycji miejskich w zakresie kultury: modernizacji i rozbudowy teatrów, muzeów i galerii - Pałacu Krzysztofory, Muzeum Inżynierii i Techniki, Domu Utopii, Teatralnego Instytutu Młodych, Galerii Bunkier Sztuki czy budowy i remontów domów kultury i bibliotek.
Kilka lat sprawowała nadzór merytoryczny w dziedzinie kultury i dziedzictwa narodowego nad dwoma miejskimi spółkami – Kraków 5020 oraz Agencją Rozwoju Miasta Krakowa w zakresie budowy Krakowskiego Centrum Muzyki.
Była zaangażowana w wiele wydarzeń i przedsięwzięć dla rozwoju kultury miasta, takich jak: połączenie czterech krakowskich bibliotek w Bibliotekę Kraków, przyjęcie Programu Miasta Literatury UNESCO, program wsparcia dla księgarń i kin studyjnych, plan wsparcia branży designu, rozwój krakowskich instytucji kultury, utworzenie dwóch parków kulturowych i stworzenie planu zarządzania obszarem UNESCO.
Jest przewodniczącą i członkinią licznych kapituł konkursowych, zespołów zadaniowych i komisji działających w obszarze krakowskiej kultury, rad muzeów. Była także przedstawicielką Krakowa w Komisji ds. Kultury Związku Miast Polskich i reprezentowała miasto w Komisji Unii Metropoli Polskiej ds. Kultury i Sportu. Od stycznia 2024 roku pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w spółce Pałac Saski jako reprezentantka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wykłada organizację i zarządzanie kulturą oraz ekonomikę kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 2023 roku została odznaczona brązowym medalem Prezydenta RP za długoletnią służbę, a w 2024 roku ministerialną odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Od 3 kwietnia 2024 roku pełni funkcję Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o.